15. 9. 2024

Žáci ve středu naplno bodovali s Českou Lípou

Mládež
15. 9. 2024

Hned čtyři zápasy odehráli mostečtí žáci proti Arsenalu Česká Lípa a hned čtyřikrát jsme odešli vítězně.

Středeční vložené kolo žákovské 2. ligy nabídlo zajímavý program. Baník se jak v kategorii starších žáků, tak v kategorii mladších žáků utkal v Mostě proti České Lípě.

Starší žáci U15 zvítězili jasně 8:0, po tříbrankové první půli rozhodli po změně stran pěti góly o konečné podobě jasného výsledku. Po dvou brankách dali Tadeáš Terynek a Samuel Kuruc. Baník tak vede průběžnou tabulku o bod před Viktorkou Žižkov. Na jaře se bude hrát nadstavba pouze lepších týmů současné skupiny, kteří se na jaře utkají ve dvou zápasech formátu doma - venku. Na podzim hraje každý tým s každým v jednom zápase dle rozlosování.

Starší žáci U14 následně zopakovali podobný průběh i výsledek, ve svém zápase porazili Českou Lípu 7:0, když po dvou brankách přispěli Petr Císař a Pavel Nemrava. Baník v soutěži U14 rovněž atakuje čelo tabulky, kde však díky jenomu zápasu navíc průběžně vedou Karlovy Vary. Soutěž rovněž přejde do jarní nadstavby lepších s lepšími a horších s horšími.

Na stadionu Josefa Masopusta odehráli své středeční zápasy s Českou Lípou mladší žáci U13 a U12. Rovněž vítězná utkání potvrdili vzestupný trend mostecké mládeže.
Žáci U13 s Českou Lípou zvítězili jasně 18:3, hattrick si připsal již v první třetině Tobiáš Melichar, celkově v zápase nastřílel 5 branek. Hatrick zvládl ještě Čubak Bektursunov a Milan Rubáš

Mladší žáci U12 rovněž kontrolovali zápas s Českou Lípou ve své režii, dlouho vedli 3:1 a nakonec dotáhli utkání k těsnému vítězství 3:2, když pět minut před koncem snížil svou druhou brankou českolipský Kadeřábek. Za Baník nastřílel všechny tři branky Jan Karban a připsal si tak další středeční hattrick.