Žáci U13

Žáci U13
23. 4. 2022

Žáci ve středu ve Vision League neuspěli, v odvetách musí zabojovat

Evropská pohárová středa mosteckým žáků nevyšla zcela podle očekávání, v soubojích s německými týmy tentokrát neuspěli, šanci na odvety budou mít za měsíc v Mostě.

Ve středu se rozběhla evropská příhraniční soutěž Vision League, které se účastní i mostecká U13. V soubojích s Chemnitzerem FC, Soccer for Kids Dresden a Fortunou Chemnitz však neuspěla. Dařilo se však dalším českým zástupcům, zejména Junioru Chomutov, který ve středečních zápasech v Německu neobdržel ani branku.

Souboje českých a německých týmů jsou hlavní náplní evropské soutěže Vision League. Týmy z jedné země spolu vzájemně nehrají, výsledky se však započítávají do samostatných tabulek CZE a GER z nichž vzejdou následné souboje o konečné umístění.

Mostecký tým U13 sahal ve dvou zápasech po vítězství v závěrečných minutách se však štěstěna otočila na stranu soupeře. V úvodním zápase s domácím Chemnitzerem FC jsme po úvodní obdržené brance dokázali utkání vyrovnat brankou Jirky Kříže a v závěru sahat po vítězství. Velké šance na rozhodující branku měl David Sklenář nebo Jan Stoklas, ale německý brankář jejich pokusy zlikvidoval.
Jako vyloženě nevydařené se ukázalo utkání se Soccer for Kids Dresden. Ačkoliv soupeř nebyl vyloženě lepší, přesto vyhrál o tři branky. Trochu úsměvná věta a klasické klišé, ale utkání skutečně nemělo tak jednoznačný průběh. Mostečtí kluci doplatili na nezkušenost z mezinárodních soubojů a zjistili, že německý soupeř dokáže každou chybu potrestat takřka gólově.

Předchozí věta platí bohužel zcela přesně pro poslední středeční utkání proti Fortuně Chemnitz. Tady skutečně Most obdržel dvě branky ze dvou akcí soupeře. Tede lekce z efektivity v exkluzivním provedení. Zarputilost Němců v soubojích, kde jsou i na slabší straně je obrovská a všeobecně známá. Ačkoliv David Pašek dokázal s vypětím všech sil a extra dlouhého kroku vyrovnat na 1:1, přesto jsme v závěrečném náporu zapomněli na zadní vrátka a Fortuna provedla ještě jeden brejk, v pořadí druhý a dokázala zvítězit 2:1.

Odvety jsou na programu ve čtvrtek 26. května v Mostě. Nejlepší dva české a německé týmy se utkají ve finále na stadionu v Chemnitzu. Nezbývá než v domácích odvetách zabrat a získat štěstí na svoji stranu.

Vision League - středa 20.4.2022 - Chemnitz (kategorie U13)
Chemnitzer FC - Baník Most-Souš 1:1
VfB Fortuna Chemnitz - FK Ústí nad Labem 1:2