A-tým
22. 10. 2023

Zápas o čelo nevyšel, Most prohrál s Velvary 0:4

A-tým

Most v zápase o čelo tabulky osudově chyboval a zápas ztratil prakticky v prvních dvaceti minutách. Výsledek 0:4 úplně neodpovídá průběhu, nicméně Velvary potvrdily své dlouhodobé postavení v soutěži.

V minulém ročníku jsme Velvary dokázali dvakrát porazit. Byli jsme jediným týmem, se kterým náš sobotní soupeř opakovaně ztratil body. V letošním zápase šlo navíc o souboj o čelo tabulky. Most měl v těžkém zápase potvrdit stoupající trend a na domácím stadionu se výrazně posunout v klubových ambicích. Velvary však v sobotu v Mostě vyučovaly v efektivitě, řešení situací, mentální připravennosti; a přitom Most měl v zápase možná stejný počet gólových příležitostí.

Po nevýrazném začátku jsme v 7. minutě zahráli na krátko rohový kop, ztratili míč, soupeř sehrál bleskový tandemový protiútok, první střelu Richtera brankář Kryštof Lichtenberg ještě vykryl, ale na dohrávku akce se Škodou už byl bezmocný, 0:1. Most odpoveděl ihned z následující akce, Láďa Pátek pronikl do vápna a Jindra Novotný z blízkosti pálil těsně nad.

V 15. minutě přišla individuální chyba Rudy Nováka, těžkou přihrávku od Ládi Pátky nezpracoval nejlépe, zvolil malou domu, ve které namazal velvarskému Jakabovi, jednoduchá situace pro soupeře a rázem jsme prohrávali 0:2.

Most výrazně přidal, opět prakticky ihned z první protiakce dobře střílel Vobecký, brankář Spilka však kryl. V 18. minutě se Novotný proháčkoval do vápna, ve skrumáži byl podražen a Baník mohl snížit z penalty. Petr Glaser byl však vychytán brankářem Velvar Spilkou. Po Teplicích jsme tak neproměnili druhou penaltu v řadě. Chvíli na to, ve 23. minutě odcentroval Jan Štefko, sice nepovedený centr spadl k zadní tyči na brankovou čáru a těsně kolem tyče pokračoval do autu.

Ve 25. minutě přišla další osudová chyba, Petr Glaser se nepochopil s Radkem Cibulkou, zpětnou přihrávku získal velvarský Jakab a společně s Havránkem dotáhli další vydařený protiútok do otevřené obrany. Situaci dohráli velmi fotbalově a Velvary tak šly do tříbrankového vedení.

Most nesložil zbraně, i nadále si vytvářel šance. Tu největší zřejmě ve 38. minutě, kdy se proháčkoval Radek Cibulka až do vápna, předložil míč před bránu pro Matěje Kubeše, kterému však nevyšel krok a netrefil správně.

Po přestávce se zdálo, že zápas a tří-brankové vedení Velvar se bude přeci jenom dohrávat. Baník měl však další šance, které mohly vývoj zápasu minimálně zdramatizovat. Nejprve Matěj Kubeš ve velké příležitosti sám před brankářem volil místo hlavičky možná komplikovaný kop vysokou nohou, kterým přestřelil. Radek Cibulka trefil tyč a míč podruhé v zápase projel po brankové čáře a skončil mimo. Po chvíli opět útočně naladěný Cibulka se dostal k odraženému míče a možná byl penaltově faulován, když uvnitř vápna dorážel velkou příležitost Mostu, rozhodčí však ke druhé odpískané penaltě pro Most nesáhl.

Střídání do druhé půle dobře vyšlo Ondrovi Novickému, několikrát odcentroval nebo hledal finální přihrávku do přeplněného vápna soupeře.

Zápas blbec definitivně skončil v 86. minutě, Radek Cibulka nechtěně při dlouhém míči skoro něvědomky brnknul o nohy útočníka Velvar, na hranici vápna zahrál přímý kop Ondřej Žezulka a kolem dlouhé rozšířené zdi postavené někde před malým vápnem trefil míč parádně k levé tyči brankáře Kryštofa Lichtenberga.

Most tak prohrál 0:4, zřejmě smolný zápas, ve kterém přišel o kontakt se špičkou tabulky. Ve zbývajících třech zápasu podzimu však stále máme příležitost hrát o čelo. Příští víkend vyrážíme do Přepeřů a poté narazíme ještě na oba sousedy tabulky, druhé SK Zápy a čtvrté FK Ústí nad Labem.

FK Baník Most-Souš - Slovan Velvary 0:4 (0:3)