29. 4. 2023

Ze Živanic vezeme nadějnou remízu 2:2

A-tým
29. 4. 2023

Šest kol před koncem soutěže pokračujeme v záchranářské činnosti a ze Živanic vezeme další cenný bod.

Nervózní a zároveň atraktivní duel ve spodní části tabulky nakonec vítěze nenalezl a oba týmy se zřejmě nakonec spokojí s bodem, ačkoliv v utkání sahali i po vytouženém vítězství. Na deštěm pokropeném trávníku se hrál až překvapivě otevřený fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Most měl více ze hry v prvním poločase, Živanice zase kralovaly po změně stran. Skóre bylo vrtkavé a po závěrečném hvizdu zřejmě obě strany berou bod za remízu 2:2.

Most v Živanicích začal dobře, postupně získal územní převahu a například i nevídanou sérii pěti rohových kopů v řadě. První gólovku si však připsaly ŽIvanice, Kopeckého hlavičku vyškrábl Halouska skoro zázračně na roh. Po několika standardkách zazvonilo i břevno mostecké branky, obrana však Živanické nájezdy zvládala s poklidem.

Most dobře zachytával rozehrávku domácích a ovládl střed hřiště, do slibné šance se dostal Matěj Kubeš, obtočil se kolem svého strážce a pronikl do vápna tváří v tvář brankáři Frydrychovi, zvolil zakončení bombou a bohužel trefil spojnici živanické branky. Na tyčky tedy vyrovnáno. Svůj tradiční průnik předvedl i stoper Filip Maksič, zakončení ve vápně však bylo na poslední chvíli zblokováno. Dobré průniky po levé straně měl i Láďa Pátek a Most si vypracoval další mmožnosti rohových kopů. Po jednom z nich Vobecký z malého vápna sice pohotově, ale vysoce přestřelil v další řekněme vyložené šanci.

Ve 38. minutě potáhl míč do vápna Bouguetouta, byl však vytlačen mimo, míč ale udržel a odcentroval na zadní tyč, kde byl připraven náš kapitán Láďa Pátek, který dostal míč hlavou za záda živanického brankáře Frydrycha, 1:0. Most vyhrál poločas a vzhlížel k nadějné druhé půli.

Druhý poločas jsme však zahájili velmi pasivně, absolvovali jsme desetiminutovku, kde jsme nedokázali kloudně podržet míč. Živanický tlak začal narůstat a rovněž i nás potkala série až 5 rohů za sebou. V 63. minutě jsme přežili nebezpečnou standardku z hranice velkého vápna, která na mokrém terénu nesla velké riziku nepříjemné teče. Zeď prudkou střelu odvrátila z následného centru na zadní tyč jsme však inkasovali po hlavičce Spěváka, 1:1.

Hra se konečně uklidnila a Most dokázal opět trochu zakombinovat a vytvořit si několik příležitostí ve vápně soupeře, které však do vyložených příležitostí nevedly. Dařily se nám útoky a protiútoky především po levé straně, kde vycházela spolupráce Štefka s Glaserem. V 73. minutě takto vyrobili standardku z levé strany. Zinhasovič poslal střílený centr, který před Frydrychem tečoval domácí obránce, brankář tak pouze reflexivně vyrážel před sebe a Matěj Kubeš byl první u dorážky a zblízka pálil pod břevno, 2:1.

Vedli jsme 2:1 a chybělo 15 minut do konce. Bohužel jsme však nedokázali uklidnit hru a prakticky vzápětí se opět dostali pod živanický tlak. Několikrát jsme sice odvrátili, ale v 76. minutě vyrovnal na 2:2 Vobejda, když zužitkoval vrácenou hlavičku před bránu a na zadní tyči doklépaval jednoduše do volné brány před přemisťujícím se Halouskou.

Závěr utkání byl stále nervózní, šance pokračovaly na obou stranách. Most byl v naději, když pronikal za obranu Skurovec, bohužel si v tísni nevšiml osamoceného Zinhasoviče na opačném křídle. Další centry nebo rohy do přeplněného vápna pochytal brankář Frydrych. A činit se v závěru musel i Halouska, další hlavičku Kopeckého kryl do rukavic na brankové čáře. Zápas bohatý na šance tak skončil remízou 2:2.

Most tak vybojoval další bod v záchranářské kampani a 6 kol před koncem se dotáhl až na spodní střed tabulky. Nicméně bodové rozdíly jsou zcela minimálně, tabulka se velmi vyrovnala a rozhodovat bude skutečně každý bod. Týmy na 9. a na předposledním 15. místě dělí pouhé 4 body. Za týden doma v dalším nerváku přivítáme SK Zápy.

Sokol Živanice - FK Baník Most-Souš 2:2 (0:1)
Branky: 63. Spěvák, 76. Vobejda - 38. Pátek, 73. Kubeš
Sestava Mostu: Halouska - Kibal (58. Novický), Novák, Maksič, Pátek - Zinhasovič, Vobecký, Glaser - Kubeš (81. Skurovec), Bouguetouta (81. Novotný), Štefko

Sestava Živanic: Frydrych - Spevák, F. Pánek, Vobejda, Buriánek, Nikodem, Polák (86. Knespl), Václavek, Langr, D. Pánek, Kopecký