24. 3. 2023

Ze sobotního fotbalu rovnou na házenou

24. 3. 2023

Ze sobotního fotbalu rovnou na házenou

Ze sobotního fotbalu proti Velvarům mohou fanoušci pokračovat na utkání házenkářek proti Sokolu Poruba. Na obě utkání bude platit jednotné vstupné. Držitelé vstupenky na házenou projdou i na fotbal. Kdo nezahodí vstupenku na fotbal, může s ní pokračovat i do Sportovní haly.

Akce pod názvem Baník Spojuje umožní fanouškům v jeden den použít vstupenku z fotbalu i na zápas házené. Zápasy v tuto sobotu by měly být prvním pokusem funkčnosti nového systému. Na fotbalový zápas od 15:00 hodin naváže házená se začátkem od 17:30 hodin. Zápasy proti Velvarům a Porubě jsou prvním ze čtyř jarních možností takového sportovního odpoledne. Oba kluby FK Baník Most-Souš a DHK Baník Most tak hodlají vstoupit do dlouhodobější a hlubší marketingové spolupráce, která má napomoci propagaci obou klubů a právě vzájemné provázanosti sportovních akcí.

Napojená utkání fotbalu a házené v Mostě
So 25.3. 15:00 Slovan Velvary + 17:30 DHC Sokol Poruba
So 22.4. 15:00 FK Pardubice B + 17:30 Juventa Michalovce
So 6.5. 15:00 SK Zápy + 17:30 utkání Play-Off házené
So 20.5. 15:00 FK Přepeře + 17:30 utkání Play-Off házené

Házenkářkám zbývají tři poslední utkání do konce základní části. V náročné sezóně jim před Play-Off zatím patří čvrté místo v tabulce za triem slovenských klubů. Z posledních zápasů hrají dvakrát doma, nyní s Porubou a na závěr s Michalovcemi. Černí Andělé tak určitě budou chtít naplno bodovat a vytvořit si výhodnější pozici před začátkem Play-Off.

Ženský házenářský klub v Mostě je dlouhodobě nejlepším českým klubem, který se v současné sezóně 2022/23 účastnil i základní skupiny evropské Ligy Mistrů. Ač v relativně krátké historii postoupil do nejvyšší české soutěže až v roce 2010, následně v nejvyšší soutěži získal devět mistrovských titulů v řadě, což je absolutním rekordem historie české házené. Vedle toho byl DHK Baník Most úspěšný i v česko-slovenské Interlize, kterou dokázal vyhrát v letech 2013, 2018 a 2021. Hráčkám klubu se přezdívá Černí andělé, neboť nosí černé dresy. Své domácí zápasy Baník hraje ve Sportovní hale Most, postavené v roce 1977 a rekonstruované roku 2011.