19. 5. 2023

Ze záchranářské mise proti Přepeřům rovnou na finále házené

19. 5. 2023

Ze záchranářské mise proti Přepeřům rovnou na finále házené

V sobotu odehrajeme důležité utkání o záchranu v ČFL od 15:00 proti Přepeřům, na fotbalový zápas navazuje finále Play-Off házené proti házenkářkám Slavie Praha.

Most vstupuje do posledních 4 kol fotbalovo sezóny. V naší první sezóně po návratu do ČFL jsme ušli velký kus cesty, ale čeká nás ještě ten nejtěžší úsek, a to výstup na vrchol. Před posledními koly sezóny se tabulka ČFL vzácně vyrovnala. Hraje se už pouze o spodek, neboť Viktoria Žižkov na čele soutěže je dlouhododobě jasná. Aktuálně je v naší skupině B ČFL ohroženo sestupem až 7 klubů, které jsou rozmístěny na 5-bodovém rozdílu, pět klubů od sebe rozlišují dokonce pouze 3 body.

V sobotu od 15:00 nastoupíme proti severočeskému celku FK Přepeře, místní klub byl založen teprve v roce 2013 a již před třemi lety postoupil do ČFL, ve které v loňské sezóně skončil na 2. místě. Letošní sezóna je tedy pro Přepeře zatím nejhorší v historii, společně s Mostem a dalšími hrají o záchranu v soutěži.

Most po promarněném podzimu na jaře vstal z mrtvých, ale poslední dvě utkání prohrál, což jej poslalo zpět do bahnitých vod na samém spodku tabulky. Tým je však odhodlaný a s odkazem na vydařený vstup do jara cítí sebevědomí a šanci na úspěch. V posledních 4 zápasech sezóny hostíme doma Přepeře a Benešov, cestujeme ven k ligovým B-týmům do Hradce a do Teplic. Možnost záchrany tedy máme jasně ve svých rukou, sami můžeme rozhodnout o vlastním osudu.

Most během celé sezóny zažívá obnovu fanouškovské podpory na stadionu FSJM, na jaře odehrál velmi dobré zápasy herně i výsledkově. Také naposled v Jablonci si troufáme tvrdit, že jsme byli lepším týmem a Jablonec nakonec slavil šťastnou výhru. Jako jediní jsme na jaře porazili druhý tým tabulky Velvary a také přerušili 10-zápasovou vítěznou šňůru lídra tabulky Viktorie Žižkov. Proti Žižkovu jsme dokázali přilákat jednu z největších návštěv celé soutěže, kdy na FSJM dorazilo přes 1.000 diváků. Spolu s Viktorkou Žižkov jsme zároveň jediné dva kluby s neoddiskutovatelnou fanouškovskou podporou.

V rámci jarního programu zápasů se podařilo napojit zápasy fotbalu a mosteckých házenkářek do jednoho odpoledního bloku. Fanoušci a sportovní veřejnost tak mohou sledovat dva nejpopulárnější mostecké sporty v jednom balíčku. Vstupenka z fotbalu bude v sobotu opět platit také na finále Play-Off házené (a obráceně). Holky hrají o titul Mistra České republiky, první zápas na Slavii jim příliš nevyšel a budou muset doma v mostecké haly otáčet. Stejně jako holky, budou i fotbalisté muset hrát doslova na krev. Náročná sobota, která však stojí za fanouškovskou podporu. Finálový zápas házené navazuje na fotbal se začátkem hned od 17:10 hodin v mostecké hale, díky televiznímu přenosu je začátek zápasu trochu natlačen na fotbal, ale stihnout se dá.

FK Baník Most-Souš - FK Přepeře
sobota 20.5. od 15:00 hodin
stadion FSJM, vstupné 50 Kč
Most nastoupí v zeleno-černé kombinaci