Ženy
30. 9. 2022

Ženský tým vypadl z Poháru FAČR po prohře s Prague Raptors

Ženy
30. 9. 2022

Ženský tým vypadl z Poháru FAČR po prohře s Prague Raptors

Ženský tým bohužel letos nezopakuje loňskou spanilou jízdu Pohárem FAČR, která skončila až v osmifinále v souboji s mistryněmi ČR - klubem AC Sparta Praha. Letos byl bohužel los 1. kola nemilosrdný a přisoudil Mostu takřka zahraniční celek Prague Raptors, naplněný hráčkami celého světa.

Prague Raptors je uskupení zahraničních hráčů z celého světa hrajících v Česku registrované soutěže na hřišti pražského Zličína. V minulé sezóny právě Raptorky v Poháru FAČR přešly i přes prvoligový FC Slovan Liberec po penaltové výhře. Vypadli poté až ve čtvrtfinále s Viktorii Plzeň. Pro naše holky to byl letos bohužel opravdu těžký los.

Ve středu na stadionu FSJM tak vyběhla základní sestava soupeře pouze s dvěma českými hráčkami. Naše holky bojovaly a dlouho se držely na dosah, nakonec však přeci jen zaslouženě prohrály rozdílem čtyř branek. V současné sezóně drží zatím mostecký ženský tým velmi aktivní bilanci, v soutěži Divize A zatím třikrát vyhrál, z toho například Karlovy Vary deklasoval 12:0. Naposledy doma holky zaváhaly proti Slavii Malešice, v zápase už vedly 2:0, ale během druhého poločasu o nadějné vedení přišly a pouze remizovaly 2:2.

V pohárové soutěži bohužel vypadly hned v 1. kole se silným týmem Prague Raptors, aktuálně lídrem třetí ženské ligy (ČFL), kde doposud neobdržel ani jednu branku. V minuléí sezóně nám podzimní Pohár FAČR vyšel náramně. Připomeňme že tehdy holky postupně vyřadily Mnihovo Hradiště, FK Ústí n/Lab, FK Teplice a zuby si vylámaly až v listopadu na Spartě Praha.

FK Baník Most-Souš Ženy - Prague Raptors Ženy 0:4 (0:2)
Branky: 22. a 82. Boučková, 29. Holubová, 55. Vytlačilová
Sestava Mostu: Skružná - Polívková, Podaná, Tothová, Hrodková, Králová, Libovická, Šimonková, Zdzieblová, Šumová, Hrdličková (Grögerová, Svobodníková, Zelenková, Šrámková, Voláková, Lukešová)

Sestava Raptors: Bojadžija - Simoes, Osterthun, Vytlačilová, Marshall, Sammarco, Demirel, Boučková, Holubová, Lahteela, Gladis (Frolíková, Jackson, McCann, Táborská, Balogová, Hofman, Jisipovič)


čtěte také

novinky