Ženy

Ženy
23. 6. 2024

Ženský úsek zná program nové sezóny

Rozlosování nové sezóny už zná ženský úsek. Jako první vstoupí do sezóny dorostenky proti TJ Hradiště.

Sobotní losovací aktiv ženského úseku FAČR přidělil losovací čísla všem účastníků soutěží nové sezóny 2024/2025. Ženské týmy Baníku pokračují ve stejných soutěžích jako v předešlé sezóně. Ženy A se představí opět v Divizní skupině A, dorostenky pokračují ve 2. lize a žákyně stejně tak ve 2. lize, ovšem formátu 7+1.

Ženy A zahájí sezónu 31.8. venkovním zápasem proti Mladé Boleslavi. Dorostenky přivítají doma TJ Hradiště o víkend dříve, tedy 24.8.2024 a k tomu ještě o týden dříve je čeká předkolo poháru dorostenek. Jako poslední vstoupí do nové sezóny starší žákyně WU15. První turnaj čtyř týmů je na programu 14. září.

Ženská divizní skupina A nabídne v nové sezóně derby proti FK Teplice B, tedy rezervnímu týmu. Novými celky v soutěži jsou dále DFK Roudnice, která poprvé staví dospělý tým a dále TJ Slovan Bohnice, ve skupině máme i béčka Prague Raptors nebo Dukly Praha B. Divizní skupina má celkem 12 účastníků a tvoří tak jednu z nejširších soutěží, co do počtu klubů. Ženský fotbal začíná tvořit pravidelně 10-členné soutěže.

Velkáý zájem byl o účast ve 2. lize dorostenek, kam se pro novou sezónu přihlásilo rekordních 22 klubů. Soutěž tak bude rozdělena do dvou regionálních skupin, východ a západ. FAČR dále přistupuje k reorganizaci této soutěže do příští sezóny 2026 otevře 3. ligu dorostenek, do ní spadne více jak polovina současných týmů 2. ligy. Pro udržení 2. ligy bude potřeba skončit do 10. místa nadstavbové jarní části. Po podzimní části bude soutěž dvou regionálních skupin 2. ligy dorostenek přeskupena do jarní nadstavby, a to následovně. První tři týmy z každé skupiny východ a západ budou hrát o postup do 1. ligy, týmy na čtvrtém, pátém a šestém místě podzimní části se utkají o udržení ve 2. lize a v jarní šestičlenné skupině budou muset skončit nejhůře na čtvrtém místě, aby tak doplnily "horní" šestici (na jaře se bude hrát dvoukolově, na dva zápasy doma - venku). Zbytek týmů podzimní tabulky (od 7. místa výše) odehraje jarní část bez šance na udržení.

Starší žákyně pokračují ve stejném formátu 2. ligy žákyň 7+1. Ve čtyřčlenné soutěži narazí dále na FK Jablonec, MFK Trutnov a DFK Bohemians Praha. Soutěž bude odehrána formou turnajů čtyř, kdy každý účastník uspořádá jeden domácí turnaj čtyř na podzim a pak na jaře.

Rozlosování mužské sezóny a soutěží mládeže je na programu ve čtvrtek 27.6.2024.

Účastníci Divize A žen 2024/2025
1. SK Pavlíkov
2. SK Bakov nad Jizerou
3. TJ Slovan Bohnice