Ženy
13. 10. 2024

Ženy porazily Pavlíkov 3:0 a zůstávají první

Ženy

Hráčky Baníku zaslouženě vyhrály na domácím hřišti nad týmem SK Pavlíkov vysoko 3:0 a připsaly si další tři důležité body.

Ani 7. kolo divizní soutěže Žen nezamíchalo s první pozicí tabulky. Svěřenkyně hrající trenérky Denisy Polívkové a Ondřeje Chlada se do zápasu s tradičním soupeřem SK Pavlíkov pustily s velkým nasazením. V prvním poločase si vytvořily čtyři velké brankové příležitosti, bohužel bez gólového efektu, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

Dravost a chuť po vítězství naštěstí holky neopustila ani ve druhém poločase, odměnou jim za to byly hned tři branky během deseti minut. Nejdříve v 57. minutě se prosadila Barča Váchová, která se zpoza šestnáctky opřela do střely a trefila se přesně k tyči pavlíkovské brankářky Šárky Krejčové. Stejná hráčka byla i u druhého gólu, když se trefila v 61. minutě utkání ještě z větší vzdálenosti a střelou pod břevno nedala brankářce hostí šanci. Po třetí se skóre měnilo v 67. minutě, kdy střídající Viktorii Křenkové výborně do volného místa nahrála Adéla Hrdličková, která tak mohla slavit svou první branku v ženském dresu.

„Holky makaly od první minuty, ale chybělo nám štěstí v koncovce, vytvořily jsme sérii vyložených šancí, na druhou stranu i naše brankářka Nátalka Kolčavová nás při jedné z akcí soupeřů podržela. Druhá půle byla čistě v naší režii a zaslouženě jsme vyhráli“, uvedl trenér Ondřej Chlad.
„V prvním poločase s námi hostující holky držely krok, i když jsme měly více střel na branku. Druhý poločas bych řekla, že fyzicky odešly a nestačily našemu tempu“, doplnila slova trenéra středopolařka Dana Kastnerová.
„Na zápas jsme si věřily. Chtěly jsme vyhrát a to se nám podařilo. Jsme rády, že jsme udržely první místo a doufám, že v sobotu v Bakově nad Jizerou navážeme na vítěznou šňůru“, uzavřel útok Baníku Natálie Kotulová.

FK Baník Most-Souš Ženy - SK Pavlíkov Ženy 3:0 (0:0)
Branky: 57. a 61. B. Vachová, 67. Křenková
Sestava Baníku: Kolčavová - Voláková, Hrdličková, Hejdová, Šimonková, Tóthová, Šumová, Kastnerová, Kočišová, N. Čížová, Š. Čížová (N. Kotulová, R. Kotulová, Křenková, B. Váchová, Polívková)

Sestava Pavlíkova: Krejčová - Churanová, Pázlerová, Řenčová, Bartůšková, Kieryková, Vrtílková, Ketmanová, Hajnová, Nalevankova, Gebhartová (Čechová, Baďurová, Feherová, Šímová, Kutílková)