Ženy
10. 1. 2023

Ženy se chystají na halový turnaj v Německu

Ženy
10. 1. 2023

Ženy se chystají na halový turnaj v Německu

Ženský tým Mostu se v sobotu zúčastní tradičního německého halového turnaje na umělé trávě s mantinely hraného ve Fotbal Parku v Chemnitzu.

Naše holky budou jediným zahraničním účastníkem 16-členného halového turnaje v německém Chemnitzu. Speciální fotbalová aréna nabídne celkem 4 hřiště pod jednou střechou. Mamutí turnaj 16 týmů tak bude odehrán v rychlém sledu s využitím všech čtyř hřišť s mantinely, a tedy intenzivním pojetím, které nebývá zvykem na halových turnajích v ČR.

Sportovní areál Powerhall Indoor Soccer v Chemnitzu zastřešuje 4 fotbalová hřiště o rozměrech 4:4, je tak velmi oblíbeným centrem trénování v zimních měsících nebo především pro volnočasové hraní fotbale široké veřejnosti. Multifunkční aréna včetně restaurace přímo uprostřed fotbalových hřišť vytváří speciální atmosféru pro setkávání.

Turnaje se účastní především kluby saské Landesligy, tedy nejvyšší soutěže Saska. Favoritkami budou určitě domácí z Chemnitzeru FC, které aktuálně vedou saskou Landesligu s šestibodovým náskokem před třetím Erzgebirge Aue, které jistě patří rovněž mezi favority turnaje. Saská Landesliga je čtvrtá nejvyšší německá soutěž. Za připomenutí jistě stojí, že německá ženská reprezentace patří k předním světovým týmům. Na posledním Mistrovsví Evropy v červenci 2022 prohrály Němky až ve finále s Anglií a získaly tak stříbrné medaile. Finále ve Wembley tehdy sledovala historicky nejvyšší návštěva ženského fotbalu čítajících 87.000 diváků.

Český zástupce a loňský osmifinalista Poháru FAČR - Baník Most-Souš - byl při losu mezi nasazenými a ve skupině B se sice utká s domácím Chemnitzerem FC, dále narazí přeci jen na týmy z nižší soutěže, a to Landesklassy. Narazíme tak na postupového aspiranta SG Handwerk Rabbenstein, nebo třetí tým Landesklassy Ebersbrunner SV. Mostecký ženský tým tak shání především gólmanku, neboť dlouhodobá jednička Valerie Skružná je nemocná a do Německa v sobotu neodcestuje. Svěřenkyně Davida Nováka tak budou muset vsadit na útočný styl a pokusit se své soupeřky přestřílet nebo překvapit ultra-útočným stylem.

Turnajové zápasy budou mít délku 8 minut, vzhledem k tomu, že se bude hrát s mantinely a tudíž bez přerušení, časová zátěž bude zřejmě tak akorát. Ve skupinách je vždy 8 týmů a 4 nejlepší postoupí do čtvrtfinále. Další v pořadí odehrají už pouze jeden následný zápas o umístění proti stejně umístěnému týmu z protější skupiny.

Zápasy Baníku Most Souš Žen:
10:11 vs. 1. FC Rodewisch
10:33 vs. 1. FFC Chemnitz
10:55 vs. Chemnitzer FC
11:17 vs. Ebersbrunner SV
11:39 vs. ESV Eintracht Thum-Herold
12:01 vs. Handwerk Rabbenstein
12:23 vs. SV Affalter 1990





čtěte také

novinky