31. 5. 2023

Získejme poslední bod společně, na Benešov vstupné zdarma,

31. 5. 2023

Získejme poslední bod společně, na Benešov vstupné zdarma,

V sobotu odpoledne odehrajeme poslední domácí utkání sezóny. K absolutní jistotě potřebujeme vybojovat 1 poslední bod. Klub žádá o podporu všechny fanoušky, aby při posledním domácím utkání vytvořili hráčům fotbalovou podporu a na závěr sezóny zve na vstupné zdarma.

První sezóna po návratu do ČFL byla velmi obtížná, v mnoha směrech i nepovedená, doposud se však hráči i klub těšil obrovské podpoře mosteckých fanoušků, kteří s týmem cestovali i na venkovní utkání a doma vytvářeli nejlepší atmosféru v celé soutěži. V posledním domácím utkání na jaře půjde o malé finále sezóny. V přímém souboji se utkáme s SK Benešov o záchranu v ČFL. Vstupné na poslední domácí zápas sezóny bude zdarma.

Utkání s Benešovem je na programu v sobotu 3.6.2023 od 15:00 hodin na FSJM. Oba týmy dělí v tabulce 6 bodů, Benešov půjde do utkání z posledního místa, Most se vyšvihl v sezóně zatím nejvýše, aktuálně na 10. pozici. Zatím horší vzájemné utkání z podzimu, kdy jsme v Benešově prohráli 1:2 dává soupeři určitou šanci na comeback v posledních dvou zápasech, v případě výhry v Mostě. Náš tým tedy potřebuje neprohrát k získání absolutní definitivy. Benešov ani Živanice (aktuálně se 6-bodovou ztrátou) by nás již neměly šanci v tabulce předběhnout. Se Živanicemi máme vyrovnané vzájemné utkání (dvě remízy), ale horší průběžné brankové skóre v celé sezóně.

S ohledem na sestup Slavie Praha B z 2. ligy budou z ČFL sestupovat celkem 3 nejhorší týmy. Situace tak ohrožuje i tým na předposledním místě tabulky, a to ve spojední obou skupin ČFL A i B. Nepřehledná situace Zbuzan, které před 3 týdny nenastoupily k utkání na Viktorii Plzeň B situaci mírně zamotává. Zbuzany ve skupině A mají 28 bodů, drží tedy dvoubodový náskok na Benešov nebo Živanice.

Most současnou sezónu ČFL doslova protrpěl, po nevydařeném startu na podzim paběrkoval a společně s Benešovem se pohyboval na samém spodku tabulky. Podzimní krize vyvrcholila prohrou v Benešově, po které se tým ocitl na posledním místě s několikabodovým odstupem. Do sezóny nás vrátila domácí výhra nad Teplicemi 3:2 před naplněným stadionem v posledním podzimním kole. Přesto jsme přezimovali na posledním místě s pouze 9 získanými body po podzimu (za výhru ve Velvarech, s Teplicemi a remízami s Živanicemi, Boleslaví B a Jabloncem B).

V jarní časti jsme zachytili dobrý vstup a v odvetách odjeli sérii 9 neprohraných zápasů, které obsahovaly i 4 výhry proti Kolínu, Velvarům, v Boleslavi B a Pardubicím B. Zároveň jsme však sledovali vzestup dalších týmů ze spodky tabulky ČFL. Velmi dobré jaro měl i Benešov nebo Jablonec B, naopak z výšin na jaře ustupovali FK Ústí nad Labem nebo Teplice B. Tabulka se začala zplošťovat a napínavost všech zápasů notně stoupla. Most prošel i jarní krizí, kde jsme ve třech zápasech nebodovali a ocitli se opět na posledním místě tabulky. Po dvou posledních výhrách s Přepeřemi a v Hradic Králové se naše mostecká situace hodně rozjasnila.

Tým se vrátil v jarní tabulce na 3. místo a z posledních svou zápasů potřebuje získat jeden jediný bod. Věříme, že se nám to povede teď v sobotu na domácím stadionu před mosteckými fanoušky, které tímto zveme na utkání zdarma. A to jako poděkování za celou sezónu a zároveň jako snahu o nalákání maximální podpory pro tým.

Baník Most-Souš - SK Benešov
sobota 3.6.2023, 15:00 stadion FSJM